ŽIVOTOPIS
Pavla Skryji

Pavel Skryja je jako jediný v České republice nositelem živnostenské licence mečíř, zatímco jeho kolegové jsou evidování pod živností umělecký kovář.
ŽIVOTOPIS PAVLA SKRYJI

Pavel Skryja se narodil v Brně, ve znamení blíženců roku 1960. Jeho náklonnost k historickým zbraním se začala projevovat velmi záhy – již od svých patnácti let se věnoval historickému šermu, patřil k jedné z prvních skupin historického šermu v České republice. Již tehdy se zabýval studiem středověkých technologií výroby zbraní. Tento jeho zájem vyústil v osmdesátých letech minulého století ve zbudování vlastní kovárny, umístěné v přízemí jeho domu.

Pavel Skryja je jako jediný v České republice nositelem živnostenské licence mečíř, zatímco jeho kolegové jsou evidování pod živností umělecký kovář.

Od roku 1988 se pravidelně účastní výstav uměleckého kovářství v České republice, které probíhají za tuzemské a zahraniční účasti. Od roku 1995 si z těchto soutěžních přehlídek pravidelně odváží vavříny nejcennější.

Ve své kovářské dílně v Brně – Slatině tvoří dokonalé repliky historických originálů chladných zbraní a rytířských zbrojí pro soukromé sbírky v celém světě, věnuje se restaurátorské činnosti pro zámecké expozice a dlouhodobě spolupracuje s předními českými sochaři (např. Jiří Netík, Vlastimil Douša) na společných uměleckých dílech.

Pavel Skryja je členem arkebuzírské jednotky Corneta Moravia a jedním z majitelů Šermířského klubu L. A. G. – historické restaurace a pivnice, která se nachází nedaleko středu města Brna. Deutsch version

KAM DÁLE
ŽIVOTOPIS
POSEDLOST STŘEDOVĚKEM
CO LZE OBJEDNAT
WHO IS ENCYKLOPEDIE
OCENĚNÍ A DIPLOMY
VÝSTAVY
TISK
OBJEDNÁVKY

Ceny jsou smluvní, dle náročnosti zakázky. Ceníky se nesestavují.

Obvykle jde o třetinu, maximálně polovinu ceny skutečného originálu.

  Více >>

Prodleva mezi objednávkou a zahájením realizace může být i 3 měsíce.

1 měsíc (dýky), dlouh鎎ŽŽ zbraně cca. 3 měsíce a déle, dle náročnosti.

Zbraně nejsou skladem, vyrábí se pouze na zakázku.

Vzhledem k nedostatku místa, nejsou vhodné hromadné návštěvy.

  Více >>

Repliky jsou kovány z 200-300 let starých kovů.

Pro jednotlivé části zbraní se dodržují původní složení kovů, typy dřev, kůží, apod.

Dodržují se původní historické výrobní postupy daného období

Dodržuje se skutečná geometrie a rozložení hmoty zbraní, čepele jsou vždy kovány, kaleny a jsou ostré.

  Více >>

Pavel Skryja

01 U výhně
PŘED KOVÁNÍM
02 SHŠ L.A.G.
ZBROJ, 30LETÁ VÁLKA
03 SHŠ L.A.G.
PAVEL SKRYJA
04 U výhně
SVÁŘKOVÉ KOVÁNÍ

Váš dotaz

Neobjednávejte prosím jednotlivé části zbraní. Restaurátorství se týká historických originálů, nikoli zbraní současných výrobců.

Máte jiné otázky? Podívejte se do sekce FAQ (časté dotazy). Ceny závisí na náročnosti dané objednávky. Dotazy bohužel nelze odpovídat obratem, ale žádný z dotazů nezůstane bez odezvy. Děkuji za Váš zájem o moji práci.